Nástěnné dobíjecí stanice jsou nyní ještě bezpečnější a odolnější

Date:

  • Konektor nabíjecího kabelu z bezhalogenového nehořlavého polyamidu 6 od společnosti LANXESS
  • Vysoce nehořlavý
  • Skvěle odolává zátěži
  • Ze snadno zpracovatelného materiálu

Kromě využití v bateriích a elektrických pohonných jednotkách se může potenciál technických plastů také skvěle uplatnit v nabíječkách pro elektromobily. A to zejména v nástěnných nabíjecích stanicích. Tyto wallboxy musí být velmi bezpečné, protože se používají uvnitř budov, jako jsou například parkovací domy nebo soukromé garáže. Kvůli tomu jsou při výběru materiálu na tyto nabíjecí stanice kladeny vysoké nároky. Jedním z plastů, který splňuje náročné požadavky, je bezhalogenový nehořlavý materiál Durethan BKV20FN01 od společnosti LANXESS.

Tato směs polyamidu 6 se používá k výrobě konektorů pro nabíjecí kabely, které vyrábí společnost Leopold Kostal GmbH & Co. KG, celosvětový dodavatel systémů pro automobilový a solární průmysl. Tyto konektory nabíjecích kabelů se pak používají ve vlastních wallboxech Enector společnosti Kostal, a jsou distribuovány společností Kostal Solar Electric.

Vysoká odolnost žhavicích vodičů

Klíčovými argumenty pro použití našeho bezhalogenového nehořlavého materiálu Durethan BKV20FN01 byla jeho vysoká odolnost vůči vnějším vlivům a proti vzplanutí. Je také jednoduše zpracovatelný a vyrábí se z něj komponenty s vysokou kvalitou povrchu, vysvětluje Dr. Bernhard Helbich, technický marketingový manažer společnosti LANXESS.

Úroveň nehořlavosti této směsi prokazuje test hořlavosti UL 94 americké organizace Underwriters Laboratories Inc. Polyamid vyhověl testu s nejvyšší klasifikací V-0 při tloušťce zkušebního vzorku 0,75 milimetru. Vzhledem k tomu, že wallboxy spadají do kategorie „bezobslužných domácích spotřebičů“, musí použité plasty splňovat mezinárodní standardy IEC/EN 60335-1. Zejména musí prokázat, že jsou nehořlavé při zkouškách žhavením. Durethan BKV20FN01 vyhovuje zkoušce GWIT (teplota vznícení žhavého drátu, IEC 60695-2-13) při teplotě 775 °C při tloušťce zkušebního vzorku 0,75 milimetru a vyšší. Ve zkoušce GWFI (index hořlavosti žhavého drátu, IEC 60695-2-12) dosahuje termoplast nejvyšší hodnoty pro plasty 960 °C (tloušťka zkušebního vzorku 0,75 milimetru).

Snížené riziko zkratů a závad zařízení

Další silnou stránkou materiálu je jeho vysoká odolnost vůči vnějším vlivům. Dosahuje například nejvyšší hodnoty 600 ve zkoušce CTI A (Comparative Tracking Index, IEC 60112) a nejvyšší hodnoty PLC 0 (Performance Level Category) v podobně koncipované zkoušce UL 746. Tím se snižuje riziko zkratů. Kromě toho mohou být elektrické a elektronické sestavy navrženy kompaktněji, což vede k celkově menšímu zařízení s vyšší hustotou výkonu,doplňuje Helbich.

Směs, která je vyztužena z 18 % své hmotnosti krátkými skleněnými vlákny, má také dobrou pevnost, tuhost a houževnatost. Konektorové systémy nabíjecích kabelů proto nejsou náchylné na mechanické zatížení, zejména při montáži. Polyamid lze také hospodárně zpracovávat stabilním vstřikovacím procesem.

Podrobnější informace o produktovém portfoliu společnosti LANXESS pro elektromobilitu naleznete na https://lanxess.com/en/Products-and-Solutions/Focus-Topics/LANXESS-e-Mobility .

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Šroubové kompresory: Na co si dát při jejich koupi pozor?

Na trhu se v současné době nachází 2 odlišné a...

Sdružení EPS ČR napomáhá předejít úniku mikroplastů do přírody

Mezinárodní program Operation Clean Sweep (zkr. OCS) pomáhá plastikářskému...

Kde se obrátit, když vás zajímá výstavba komunikací nebo pokládka dlažby?

Mnoho měst, obcí, ale také společností se každoročně rozhodne...

Společnosti Covestro a LANXESS pracují na výrobě udržitelných surovin se sníženou uhlíkovou stopou

Společnosti se dohodly na výrobě klíčových základních chemických látek Covestro...