T-Mobile bude investovat v Česku miliardy do základní sítě

Date:

Česká jednotka na mobilním trhu společnost T-Mobile chce v příštím roce zdvojnásobit investice do své základní sítě sestávající z optických kabelů. Uvedl to výkonný ředitel technologického úseku firmy Frank Meywerk. Investice dosáhnou několika miliard korun, manažer však přesnou sumu neuvedl. Projekt se bude realizovat iv roce 2011.

Po jeho dokončení bude optickou infrastrukturu T-Mobile tvořit více než 6000 kilometrů vysokorychlostních kabelů, které umožní zvýšit kapacitu sítě. Další peníze nasměruje T-Mobile do výstavby sítě třetí generace. Měly by ji mít k dispozici Praha, Brno a další velká města Česka. Právě T-Mobile dosud jako jeden ze tří největších mobilních operátorů v zemi nemá síť nové generace v provozu.

Jeho nová síť 3G bude ovšem již připravena na další nástupnické technologie LTE, které datovou propustnost ještě vícenásobně zvýší. S investicemi do infrastruktury nechce po Novém roce zaostat ani konkurence. Vodafone bude rovněž stavět 3G síť v Praze a Brně. Telefónica O2 chce do dvou let dosáhnout, aby signál její sítě 3G pokrýval 70 % českého území. Budováním sítě se zabývá i společnost U:fon, která má se svým technologickým zázemím mezi ostatními mobilními operátory poněkud specifické postavení.

Firma MobilKom, která za U:fonem stojí, plánuje zkvalitnit svůj signál. Činnost zaměří i na jednání s konkurenčními operátory, se kterými se chce dohodnout na vnitrostátním roamingu. V praxi by to znamenalo, že by se telefony zákazníků jedné sítě v rámci Česka dočasně připojily na jinou síť, která by měla v dané lokalitě signál. Taková služba funguje například na Slovensku. Informoval o tom český deník E15.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Použité lodní kontejnery – vybírejte ze široké nabídky

Lodní kontejnery najdou široké využití, nejen pro přepravu zboží....

UNC nakladač a kolové rypadlo: Praktické univerzální stavební stroje

Smykem řízené nakladače patří mezi oblíbené stavební stroje, využití...

Elektro revize spotřebičů a rozvodů – pravidelné kontroly jsou důležité

Pravidelným revizím elektrospotřebičů a rozvodů je třeba věnovat pozornost....

Plastové desky: Rozmanité produkty pro různé využití

Plastové desky, ovšem i tyče a další díly najdou...