Šroubové kompresory: Na co si dát při jejich koupi pozor?

Date:

Na trhu se v současné době nachází 2 odlišné a poměrně masivně rozšířené druhy kompresorů, z nichž je pro některé složité vybírat. Pístové a šroubové kompresory se však od sebe diametrálně liší, a to nejenom z hlediska pořizovací ceny, ale také z hlediska schopnosti produkovat stlačený vzduch o vysokém objemu. Hledáte-li zařízení pro nepřetržitý provoz, pak je jednoznačnou volbou šroubový kompresor.

Náročná údržba

Šroubové kompresory se vyznačují naprosto bezkonkurenční schopností produkovat stlačený vzduch, a to prakticky v jakýchkoliv podmínkách. Jejich obrovskou výhodou je odolná konstrukce, vysoká životnost a také nízká hlučnost. Všechny tyto faktory pak podporují možnost nepřetržitého provozu kompresoru, který se tak perfektně hodí hlavně do velkých továren s pneumatickými nástroji nebo do větších autoservisů. Během provozu byste však neměli podceňovat pravidelnou údržbu, která může být pro některé zaměstnance náročnější.

Pořizovací cena

Pokud kupujete šroubový kompresor poprvé, pak vás pravděpodobně může zarazit relativně vysoká pořizovací cena. Ta se může vyšplhat do výše několika set tisíc korun, což se na první pohled může zdát jako přemrštěná částka. Po jejím zaplacením však získáváte kompresor špičkové kvality s nízkou energetickou náročností a schopností produkovat stlačený vzduch ve velkém objemu. Ten je navíc možné vytvářet nepřetržitě bez jakýchkoliv provozních prodlev.

Vysoká hmotnost

Šroubové kompresory pro nepřetržitý provoz se ve většině případů vyznačují i vysokou hmotností. Konstruktéři však předpokládají, že po zakoupení umístíte kompresor na pevné místo, odkud bude stlačený vzduch rozváděn do celého pneuservisu nebo dílny. Konkrétní hmotnost pochopitelně závisí na variantě šroubového kompresoru, avšak řádově se pohybuje okolo 800 kilogramů. Samozřejmostí jsou pak přidané funkce, například možnost plynulé regulace otáček.

Koupě kvalitního šroubového kompresoru zdaleka není tak složitá, jak by se mohlo zdát. Obraťte se na specializovaný e-shop a nebojte se investovat do špičkového průmyslového zařízení.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Sdružení EPS ČR napomáhá předejít úniku mikroplastů do přírody

Mezinárodní program Operation Clean Sweep (zkr. OCS) pomáhá plastikářskému...

Kde se obrátit, když vás zajímá výstavba komunikací nebo pokládka dlažby?

Mnoho měst, obcí, ale také společností se každoročně rozhodne...

Společnosti Covestro a LANXESS pracují na výrobě udržitelných surovin se sníženou uhlíkovou stopou

Společnosti se dohodly na výrobě klíčových základních chemických látek Covestro...

Inženýrsko-geologický průzkum aneb vyplatí se provést?

Pokud se v nejbližší době chystáte ke stavbě nové nemovitosti,...