Laserová řezačka na kovové plechy

Date:

Stále více rozšířená technologie vláknových laserů do zámečnických dílen přispívá ke kvalitně děleným kovovým plechům na CNC laserové řezačce. Ať už je potřeba tvarově obrábět konstrukční a nerezovou ocel nebo například hliník, je CNC laser tím nejpreciznějším pálicím strojem současnosti. Zároveň je do řezacích laserů implementováno stále více technologií, které usnadňují práci operátora CNC stroje.

Dnes již existuje celá řada provedení CNC laserových řezacích strojů s všemi poptávanými velikostmi pracovní plochy. Laserová řezačka na kov je vyráběna na všechny formáty kovových plechů. Výkon vláknového laseru určuje možnosti v síle řezaného materiálu a také v rychlosti řezu. Dostupnost fiber laserů je nyní daleko větší, než tomu bylo v minulosti. Cena laserových řezaček klesá, a to i přes zdražující se trend snad všeho.

V každém případě se jedná o pálicí stroj, kde vznikají zplodiny, které je nutné odsávat. Doporučujeme vždy konzultovat možnosti odsávání a filtrace s Vaším dodavatelem CNC laseru. Všichni výrobci mají na první místě bezpečnost celého pracoviště, ale zodpovědnost leží na ramenou provozovatele. Ten ručí za bezpečné prostředí pro sebe a jeho zaměstnance. Laserové řezačka ovšem při správném používání není životu nebezpečná. Stačí se řídit pokyny v manuálu CNC stroje. Ovládání je snadné a intuitivní. Po pár dnech používání získáte zkušenosti, jak správně odladit nastavení právě na Váš kovový plech.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Kde se obrátit, když vás zajímá výstavba komunikací nebo pokládka dlažby?

Mnoho měst, obcí, ale také společností se každoročně rozhodne...

Inženýrsko-geologický průzkum aneb vyplatí se provést?

Pokud se v nejbližší době chystáte ke stavbě nové nemovitosti,...

Magnetické pomůcky pro sběrné suroviny

Dva pojmy, které od sebe nelze oddělit, jsou sběrné...

Bateriové skříně z plastu jako nová technologie společnosti LANXESS

Technické plasty, mezi které patří i polyamid 6, nabízejí...