Laserová řezačka na kovové plechy

Date:

Stále více rozšířená technologie vláknových laserů do zámečnických dílen přispívá ke kvalitně děleným kovovým plechům na CNC laserové řezačce. Ať už je potřeba tvarově obrábět konstrukční a nerezovou ocel nebo například hliník, je CNC laser tím nejpreciznějším pálicím strojem současnosti. Zároveň je do řezacích laserů implementováno stále více technologií, které usnadňují práci operátora CNC stroje.

Dnes již existuje celá řada provedení CNC laserových řezacích strojů s všemi poptávanými velikostmi pracovní plochy. Laserová řezačka na kov je vyráběna na všechny formáty kovových plechů. Výkon vláknového laseru určuje možnosti v síle řezaného materiálu a také v rychlosti řezu. Dostupnost fiber laserů je nyní daleko větší, než tomu bylo v minulosti. Cena laserových řezaček klesá, a to i přes zdražující se trend snad všeho.

V každém případě se jedná o pálicí stroj, kde vznikají zplodiny, které je nutné odsávat. Doporučujeme vždy konzultovat možnosti odsávání a filtrace s Vaším dodavatelem CNC laseru. Všichni výrobci mají na první místě bezpečnost celého pracoviště, ale zodpovědnost leží na ramenou provozovatele. Ten ručí za bezpečné prostředí pro sebe a jeho zaměstnance. Laserové řezačka ovšem při správném používání není životu nebezpečná. Stačí se řídit pokyny v manuálu CNC stroje. Ovládání je snadné a intuitivní. Po pár dnech používání získáte zkušenosti, jak správně odladit nastavení právě na Váš kovový plech.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Použité lodní kontejnery – vybírejte ze široké nabídky

Lodní kontejnery najdou široké využití, nejen pro přepravu zboží....

UNC nakladač a kolové rypadlo: Praktické univerzální stavební stroje

Smykem řízené nakladače patří mezi oblíbené stavební stroje, využití...

Elektro revize spotřebičů a rozvodů – pravidelné kontroly jsou důležité

Pravidelným revizím elektrospotřebičů a rozvodů je třeba věnovat pozornost....

Plastové desky: Rozmanité produkty pro různé využití

Plastové desky, ovšem i tyče a další díly najdou...