Společnosti Covestro a LANXESS pracují na výrobě udržitelných surovin se sníženou uhlíkovou stopou

Date:

  • Společnosti se dohodly na výrobě klíčových základních chemických látek
  • Covestro využívá pro elektrolýzu v Severním Porýní-Vestfálsku elektřinu s osvědčením o původu z vodních elektráren
  • Spolupráce snižuje emise CO2 až o 120 000 tun ročně Vynikající výsledky byly oceněny v oblastech řízení produktů, řízení rizik souvisejících s vodou a oblasti lidských práv

Chemické společnosti Covestro a LANXESS spolupracují při energeticky náročné výrobě základních chemikálií ve svých závodech v Dolním Porýní v Německu a snaží se je vyrábět šetrněji ke klimatu. LANXESS odebírá chlor, hydroxid sodný a vodík ze závodů společnosti Covestro v Leverkusenu a Krefeldu-Uerdingenu s certifikací ISCC PLUS. S okamžitou účinností vyrábí společnost Covestro přibližně třetinu objemu dodávaných výrobků s využitím energie z hydroelektráren, u nichž je zaručený původ.

Společnost Covestro usiluje o úplnou přeměnu své výroby na elektřinu z obnovitelných zdrojů na cestě k dosažení klimatické neutrality v roce 2035,“ upřesnil Dr. Klaus Schäfer, technologický ředitel společnosti Covestro. „Zvláštní pozornost věnujeme energeticky náročné výrobě primárních surovin. Ve spolupráci se společností LANXESS využíváme energii v našich elektrolytických závodech v Severním Porýní-Vestfálsku pro rata, což nám umožňuje snížit vykazované emise až o 120 000 tun oxidu uhličitého ročně.“

Společný projekt s firmou Covestro je důležitým stavebním kamenem pro dosažení klimatické neutrality a našeho hodnotového řetězce,“ dodává Dr. Hubert Fink, člen představenstva společnosti LANXESS. V rámci své iniciativy Net Zero Value Chain Initiative plánuje do roku 2050 eliminovat emise Scope 3 v rámci svého dodavatelského řetězce. To zahrnuje nepřímé emise, zejména z nakupovaných surovin, ale také při logistice nebo likvidaci. Pokud jde o emise v úrovně Tier 1 a 2, společnost usiluje o dosažení klimatické neutrality do roku 2040. „Tímto programem děláme další krok směrem ke klimaticky neutrálnímu portfoliu výrobků a zároveň podporujeme naše zákazníky, kteří stále více hledají udržitelná řešení,“ říká Fink.

Chlór, hydroxid sodný a vodík jsou základními stavebními kameny mnoha výrobků v chemickém průmyslu. Jejich výroba je však energeticky velmi náročná. Společnost LANXESS používá suroviny dodávané společností Covestro například pro výrobky používané v potravinářském a zemědělském průmyslu.

Společnost Covestro vyrábí tyto tři základní suroviny ve svých závodech v Severním Porýní-Vestfálsku v Leverkusenu, Krefeldu-Uerdingenu a Dormagenu. Oba první jmenované závody již získaly certifikát podle mezinárodně uznávané normy ISCC PLUS pro výrobu strategické suroviny chloru, přičemž v blízké budoucnosti je to plánováno i pro závod v Dormagenu. Prostřednictvím této certifikace je zajištěno správné přiřazení elektrické energie k výrobkům a využití obnovitelné energie je prokázáno zneplatněním certifikátů o původu u Spolkového úřadu pro životní prostředí.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Šroubové kompresory: Na co si dát při jejich koupi pozor?

Na trhu se v současné době nachází 2 odlišné a...

Sdružení EPS ČR napomáhá předejít úniku mikroplastů do přírody

Mezinárodní program Operation Clean Sweep (zkr. OCS) pomáhá plastikářskému...

Kde se obrátit, když vás zajímá výstavba komunikací nebo pokládka dlažby?

Mnoho měst, obcí, ale také společností se každoročně rozhodne...

Inženýrsko-geologický průzkum aneb vyplatí se provést?

Pokud se v nejbližší době chystáte ke stavbě nové nemovitosti,...