Plazmová řezačka: Efektivní a rychlé dělení materiálů

Date:

Plazmová řezačka nabízí rychlé a precizní řezání materiálů. Využívá horký ionizovaný plyn neboli plazmu, která umožňuje vyřezávání různých tvarů a otvorů do kovových plátů a plechů.

Plazmová řezačka

Plazmová řezačka je specifická plazmovým hořákem, skrz který prochází plazma. Vzduch je ionizován v ionizační komoře, kde vzniká elektrický oblouk. Plazma díky tomu dosahuje velmi vysokých teplot a ve velké rychlosti je vyfukována z hořáku. Právě to umožňuje přesné řezy, přičemž práce vám půjde rychle od ruky. V porovnání s metodou řezání kyslíkem je plazmové řezání výrazně rychlejší, zejména u tenkých a středně tlustých materiálů.

Moderní vybavení

Řezání plazmou je velmi oblíbené díky výhodám, které nabízí. Plazmová řezačka během let prošla značným vývojem. Aktuálně tak může nabídnout ty nejlepší vlastnosti. Zatímco dříve měla řezačka kontaktní zapalování, nyní probíhá zapálení oblouku vysokofrekvenčním vysokým napětím HF. Dochází tak k bezkontaktnímu zapálení oblouku, díky čemuž se méně opotřebovávají trysky hořáku. Plazmová řezačka je tak spolehlivá a kvalitní.

Plasmová řezačka

Plasmová řezačka pro svůj provoz nejčastěji využívá stlačený vzduch. Některé modely mají zabudovaný vzduchový kompresor, u jiných je nutné zařídit zdroj vzduchu. Obejdete se tak bez dražších speciálních plynů. Ovšem je důležité dbát na kvalitu stlačeného vzduchu. Vlhkost a olejové páry zanáší hořák, čímž se snižuje jeho životnost. Proto se vyplatí pořídit jednotku, která vlhkost a olejové páry ze vzduchu odstraní. Některé řezačky jsou touto jednotkou vybaveny. Nejlepší variantou jsou tak řezačky s kompresorem a touto technologií, která zajistí čistý vzduch.

Plazmová řezačka je univerzálním zařízením, které najde využití v mnoha různých oblastech. Práce s ní je přitom přesná, kvalitní a rychlá.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Šroubové kompresory: Na co si dát při jejich koupi pozor?

Na trhu se v současné době nachází 2 odlišné a...

Sdružení EPS ČR napomáhá předejít úniku mikroplastů do přírody

Mezinárodní program Operation Clean Sweep (zkr. OCS) pomáhá plastikářskému...

Kde se obrátit, když vás zajímá výstavba komunikací nebo pokládka dlažby?

Mnoho měst, obcí, ale také společností se každoročně rozhodne...

Společnosti Covestro a LANXESS pracují na výrobě udržitelných surovin se sníženou uhlíkovou stopou

Společnosti se dohodly na výrobě klíčových základních chemických látek Covestro...