Plazmová řezačka: Efektivní a rychlé dělení materiálů

Date:

Plazmová řezačka nabízí rychlé a precizní řezání materiálů. Využívá horký ionizovaný plyn neboli plazmu, která umožňuje vyřezávání různých tvarů a otvorů do kovových plátů a plechů.

Plazmová řezačka

Plazmová řezačka je specifická plazmovým hořákem, skrz který prochází plazma. Vzduch je ionizován v ionizační komoře, kde vzniká elektrický oblouk. Plazma díky tomu dosahuje velmi vysokých teplot a ve velké rychlosti je vyfukována z hořáku. Právě to umožňuje přesné řezy, přičemž práce vám půjde rychle od ruky. V porovnání s metodou řezání kyslíkem je plazmové řezání výrazně rychlejší, zejména u tenkých a středně tlustých materiálů.

Moderní vybavení

Řezání plazmou je velmi oblíbené díky výhodám, které nabízí. Plazmová řezačka během let prošla značným vývojem. Aktuálně tak může nabídnout ty nejlepší vlastnosti. Zatímco dříve měla řezačka kontaktní zapalování, nyní probíhá zapálení oblouku vysokofrekvenčním vysokým napětím HF. Dochází tak k bezkontaktnímu zapálení oblouku, díky čemuž se méně opotřebovávají trysky hořáku. Plazmová řezačka je tak spolehlivá a kvalitní.

Plasmová řezačka

Plasmová řezačka pro svůj provoz nejčastěji využívá stlačený vzduch. Některé modely mají zabudovaný kompresor, u jiných je nutné zařídit zdroj vzduchu. Obejdete se tak bez dražších speciálních plynů. Ovšem je důležité dbát na kvalitu stlačeného vzduchu. Vlhkost a olejové páry zanáší hořák, čímž se snižuje jeho životnost. Proto se vyplatí pořídit jednotku, která vlhkost a olejové páry ze vzduchu odstraní. Některé řezačky jsou touto jednotkou vybaveny. Nejlepší variantou jsou tak řezačky s kompresorem a touto technologií, která zajistí čistý vzduch.

Plazmová řezačka je univerzálním zařízením, které najde využití v mnoha různých oblastech. Práce s ní je přitom přesná, kvalitní a rychlá.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Použité lodní kontejnery – vybírejte ze široké nabídky

Lodní kontejnery najdou široké využití, nejen pro přepravu zboží....

UNC nakladač a kolové rypadlo: Praktické univerzální stavební stroje

Smykem řízené nakladače patří mezi oblíbené stavební stroje, využití...

Elektro revize spotřebičů a rozvodů – pravidelné kontroly jsou důležité

Pravidelným revizím elektrospotřebičů a rozvodů je třeba věnovat pozornost....

Plastové desky: Rozmanité produkty pro různé využití

Plastové desky, ovšem i tyče a další díly najdou...