Průměrné ceny benzinů a nafty v Evropské unii znovu klesají

Date:

Podle aktuálních informací průměrné ceny benzinů a nafty v Evropské unii znovu klesají. Benzíny zlevnily v 15 zemích. Nejvíce v Německu (o 0,047 € za litr) a v Česku (o 0,023 € za litr). Ceny nafty šli dolů ve 13 státech. Nejvýraznější pokles zaznamenaly Německo (o 0,034 € za litr) a Velká Británie (o 0,022 € za litr). Agenturu SITA o tom informoval internetový portál natankuj.sk.

Slovensko zůstává i tento týden v žebříčku nejnižších cen benzinů na 17. místě. Nafta nás však poslala zpět na předposlední pozici. Z údajů Evropské komise k 12. říjnu letošního roku dále vyplývá, že v porovnání s okolními zeměmi, které jsou součástí unie, máme nadále nejdražší pohonné látky. V žebříčku nejnižších cen benzinů bez daní jsme si o tři příčky polepšili a jsme na 19. místě. V žebříčku cen nafty bez daní jsme ale klesli o jednu pozici na 16. místo.

Ve srovnání s průměrem unie jsou benzíny na Slovensku přibližně o 1,7 centu za litr levnější. Nafta je však nadále nad průměrem unie, o devět a půl centu za litr. Ceny benzinů bez daní se pohybují nad průměrem unie o tři centy za litr a nafta bez daní o jeden cent za litr.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Použité lodní kontejnery – vybírejte ze široké nabídky

Lodní kontejnery najdou široké využití, nejen pro přepravu zboží....

UNC nakladač a kolové rypadlo: Praktické univerzální stavební stroje

Smykem řízené nakladače patří mezi oblíbené stavební stroje, využití...

Elektro revize spotřebičů a rozvodů – pravidelné kontroly jsou důležité

Pravidelným revizím elektrospotřebičů a rozvodů je třeba věnovat pozornost....

Plastové desky: Rozmanité produkty pro různé využití

Plastové desky, ovšem i tyče a další díly najdou...