Magnetické pomůcky pro sběrné suroviny

Date:

Dva pojmy, které od sebe nelze oddělit, jsou sběrné suroviny a práce s kovy.

Problém nastává v momentě, když před vámi leží hromada sutě a všemožného „bordelu“ a vy máte najít a vytřídit kov. Tuto práci do jisté míry značně zjednodušilo používání magnetů.

Pojďme se podívat na nejrůznější pomůcky, které se používají nejen ve sběrných dvorech, sběrných surovinách, ale také v průmyslových výrobách a domácích dílnách.

Kuželový třídící magnet kyvadlový je velice uživatelsky příjemný do ruky, jelikož má nízkou hmotnost a jeho madlo je tvarované přesně do ruky, a to i přes to že je vyroben z oceli a jeho magnetická síla je opravdu velká. Je skvělý do úzkých prostor, jako je motor automobilu.

 Kuželový třídící magnet s řetízkem je mobilní a díky karabině na konci řetízku ho lze připnout k pracovnímu oděvu a budete ho mít vždy po ruce a nehrozí, že ho ztratíte.

Magnetická testovací tyč má širokospektrální použití. Magnetická tyč je velmi oblíbená, a to zejména z důvodu, že manipulace s ní nevyžaduje prakticky žádnou námahu. Stačí jen přejíždět po materiálu, kde se mají kovové částice vyskytovat, pokud tam jsou, přichytí se na neodymový magnet, který tyč obsahuje. Čištění je stejně jednoduché. Kovové částice se od tyče pak oddělí vytažením plastového madla a oddělením o kruhový kotouč na testovací tyč.  

Supersilný třídící magnet  je schopný díky své velké magnetické síle detekovat kovový obsah i na dálku a pomáhá určit, zda materiál obsahuje kovy. Třídící magnet pomáhá rozpoznat kovové materiály, součástky, komponenty ve stěnách, v hliníku, nebo například v trávě. Stačí nad materiálem, tímto super silným magnetem, v dostatečné vzdálenosti přejet a sami ucítíte odpor, v případě, že se zde kovový materiál nachází.

Supersilný třídící magnet UP je ideální pro práci, u které strávíte dlouhé pracovní hodiny, jelikož je vyroben ergonomickým madlem, je práce s ním jedna radost a ruka vám nebude bolet ani trochu. Je odolný proti vlhkosti a samariový magnet si zachovává svou vysokou magnetickou sílu. Menší nevýhodou je jeho vyšší hmotnost, která je o 400 g vyšší (1,9 kg) než u předešlého.

Magnetické metly, jsou pomocníky, zejména ve sběrných surovinách. Vyrábí se v několika variantách, buďto jako ruční metly nebo tažné například za auto, ale i z feritových nebo neodymových magnetů. Povedení záleží pouze na potřebách zákazníka. Umožňují sběr hřebíků, špon a brusného prachu z ploch a vnějších i vnitřních prostor.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Šroubové kompresory: Na co si dát při jejich koupi pozor?

Na trhu se v současné době nachází 2 odlišné a...

Sdružení EPS ČR napomáhá předejít úniku mikroplastů do přírody

Mezinárodní program Operation Clean Sweep (zkr. OCS) pomáhá plastikářskému...

Kde se obrátit, když vás zajímá výstavba komunikací nebo pokládka dlažby?

Mnoho měst, obcí, ale také společností se každoročně rozhodne...

Společnosti Covestro a LANXESS pracují na výrobě udržitelných surovin se sníženou uhlíkovou stopou

Společnosti se dohodly na výrobě klíčových základních chemických látek Covestro...